Svet-Stranek.cz
Zajděte pokecat, poradit a nebo se jen podívat! Je tu pro každého něco!
Vítám vás u mě na stránkách

návody, rady a poučení:Zajděte pokecat, poradit a nebo se jen podívat! Je tu pro každého něco!

návody, rady a poučení

AVIVÁŽ
Je jich spousta druhů a všechny krásně voní! Některé jsou jemné vhodné třeba pro miminka( Secret of the night ,silky way)
pak jsou tu vůně kořeněné vhodné třeba pro pány ( mystery & passion, cedar & sandal wood, dark blue ) nebo vůně pro ženy ( green, rouge, touch of orient ,vesper) a další vůně podle ročního období a nebo nálady! Každému voní něco jiného takže tento seznam berte jako orientační!
Aviváže jsou koncentrované, ale pro zachování jejich vůně je lepší neředit a dávkovat odměrkou kterou vám váš sponzor přidá k aviváži!
Pro lidi trpící alergiemi je dobré aby nejdříve vyzkoušely aviváž na zápěstí a pokud nebudete mít jakýkoliv náznak reakce můžete aviváž používat! Dělejte to u každého vzorku který vám poradce dá! Každá aviváž má jinou vůni a ne vždy na ni můžete reagovat bez problému! Dále je tu aviváž neutrál a tu doporučuji těm kteří nechtějí aby aviváž přerážela vůni jejich oblíbeného parfému a nebo těm kteří perou v gelech které jsou hodně voňavé!
Pokud se vám stane že aviváž zhoustne nic se neděje. Aviváž reklamujte máte 24 měsíců záruku,ale musí jí být nejméně 80%. Houstnutí může být díky velkým horků a nebo mrazům takže pokud vám takto vavižáž dojde tak jí reklamujte.1000ml = 55 praní ( 1 litr = 25,- kč )


PRÁŠKY NA PRANÍ
Jsou celkem tři. Na bílé( ten se v tekuté formě nevyrábí jelikož by bělidlo ztrácelo svou funkci) na barevné pere výborně i při nízkých teplotách a na dětské které se hodí jako univerzál hlavně pro ty co toho prádla moc nemají a také pro ty co jsou alergici! Obsahuje aloe vera a je bez parfému. Dávkuje se v malém množství takže vám zbytečně nezanáší pračku a můžete si být jistí že prášek obsahuje jen ty složky které prádlo vyperou a ošetří! Dále obsahují složku která zabraňuje usazování vodního kamene a neobsahují žádná plnidla a fosfáty takže prádlo tolik nepráší a neobsahuje částice které způsobují alergie.
Prací prášky používají i v prádelnách, v potravinářském oboru( na bílé zástěry) v restauracích! Po několikaterém praní poznáte rozdíl v bělosti. Pokud máte obavy a nechcete kupovat na začátek velké balení je tu malé balení které už není tak drahé. Přášek na barevné a na dětské se vyrábí také v tekuté podobě. Dávkování je oprati komerčním práškům výrazně malá! Stačí polévková lžíce!

2500G + 10% BONUS = 100 PRANÍ
SROVNÁNÍ CEN : PERSIL NA JEDNO PRANÍ – 7,30 kč
PALMEX NA JEDNO PRANÍ - 6,70 kč
ARIEL NA JEDNO PRANÍ - 8,30 kč
EURONA NA JEDNO PRANÍ - 7.- kč

PRACÍ GELY
Jsou silně parfémované a je lepší používat aviváž bez parfému aby se vám vůně nehádaly!
Dávkování zase menší jako u komerčních ( 15ml na jedno praní!)
SROVNÁNÍ CEN: PALMEX NA JEDNO PRANÍ – 4,30 kč
PERSIL NA JEDNO PRANÍ - 8,50 kč
EURONA NA JEDNO PRANÍ - 5,- kčPROSTŘEDEK NA RUČNÍ PRANÍ
Ošetří vaše plavky aby vydržely víc jak jednu sezónu. Použití i ve studené vodě! Pro 4 členou rodinu vydrží 3 týdny. Je vysoce koncentrovaný.
Odstraní na prádle skvrny od chlóru, od soli, a od krému na opalování. Dále odstraní mastné skvrny a skvrny od šmíru.stačí prstem nanést na skvrnu a nechat chvíli působit , poté dát rovnou do pračky a nebo vyprat v rukách. Vynikající pomocník na cesty!


GEL NA ZÁCLONY
Používat spíše na barevné záclony! Odstraní mastné skvrny a pach od cigaret. Záclony krásně oživí. Dobré použít na drahé krajkové prádlo. Pere již při teplotě 30°CPRACÍ PRÁŠEK NA ZÁCLONY
Používat spíše na bílé záclony. Krásně vybělí a pere už při nízkých teplotách.


ODSTRAŇOVAČ ŽVÍKAČEK
Odstraní jak žvýkačku tak i silikon. Nanesete na skvrnu a necháte působit. Potom jen odškrábnete nehtem a dáte vyprat. Jen pozor u prádla které není stálobarevné! Je vždy lepší nejdříve přípravek odzkoušet na místě které není vidět a pokud do druhého dne není žádná reakce tak přípravek použijte na skvrnu.


BĚLIDLO
Pomocník který by neměl chybět v žádné domácnosti!
Aktivuje se horkou vodou(nejlépe z konvice). Jen se nelekněte reakce je to jako hrnečku vař.
Vyběluje- zašedlé spodní prádlo(namíchat roztok a prádlo do něj na noc namočit a potom dát do pračky.) WC( vyžduchat vodu a potom nalít horkou vodu a nasypat bělidlo, nechat působit přes noc a pak jen přejet štětkou), umyvadlo, spáry mezi kachličkami, všechny místa kam nedosáhnete( konvice na čaj demižón, flašky, obaly na květináče, vázy a další věci).
Dezinfikuje- namícháte roztok a namočíte do něj flašky pro děti a necháte nějakou dobu působit a pak jen omyjete.
Odstraňuje skvrny- udělejte z bělidla a horké vody kašičku a potřete skvrny. Nechte působit podle síly skvrny třeba celou noc a potom vyperte. Jen pozor na prádlo které není stálobarevné!
Poradí si s plísní- roztok nejdříve rozmíchejte v kbelíku a potom podle potřeby buď nanášejte houbičkou na skvrny nebo nalijte do rozprašovače(jen do poloviny) a nastříkejte na plíseň. Na plíseň reaguje okamžitě! Po chvilce povrch setřete, na zdi můžete ponechat.
Doporučení kam přidávat bělidlo- na bílé prádlo, na znečištěné prádlo, na bílé zástěry( kuchaři, řezníci).
Neobsahuje chlór takže nezapáchá a nenarušuje čištěný povrch.


BIOAKTIVNÍ ODSTRAŇOVAČ SKVRN
Používá se rovnou do pračky a nebo se namíchá roztok a prádlo se v něm namočí třeba celou noc a pak se dá vyprat. Můžete nanášet rovnou na skvrnu(lepší je nalít do rozprašovače)
Odstraňuje biologické skvrny.ODBARVOVAČ
Použít na zaprané prádlo.namíchat do kbelíku s horkou vodou a nechat nějakou dobu působit. Jen doporučuji provádět venku, protože smrdí.(jako když se dělá trvalá)


PRE WASH – SPREJ NA SKVRNY
Další pomocník který by neměl nikde chybět! Odstraňuje takřka všechny skvrny. Nastříkejte na skvrnu(nejlépe čerstvou) a nechte působit, klidně do doby než budete prát(klidně týden) prostě našplícháte a dáte do koše s prádlem. Jen nestříkat na celé prádlo hodně v pračce pění takže nastříkejte jen na skvrny. Odstraní skvrny třeba na koberci nebo sedačce, jen nastříkáte necháte aspoň minutu působit a potom vydrhnete houbičkou a vytřete vlhkým hadrem.


POHLCOVAČ PACHŮ
Odbourává pachy ( z vaření, z oblečení kouř, pachy ze zvířecích pelíšků)
Neutrál – je bez parfemace a je vhodný na prostory kde jsou vaše zvířátka
Antitabak – voní po pomerančích
Pohlcovače pachu jsou vhodné třeba na oblečení nezanechávají fleky! Použijete třeba na bundu kterou nechcete prát když se vrátíte třeba z restaurace.


SPREY DO SUŠIČKY
Prádlo neelektrizuje a není pomačkané.


POHLCOVAČ PACHŮ DO BOT
Je výborný jen ho musíte často používat! Pohlcuje pachy. Nastříkejte když sundáte boty a nechte vyschnout( nejlépe večer nastříkat a ráno obout!)JAR
Dobře odmašťuje jen nepění jako klasický jar, dobře se snáší na atopický ekzém na rukách!
Já ho ředím 1:1 a přidávám lžičku soli. Jar pak pěkně zhoustne.
1 litr = 10x 400ml 400ml= 19,-kčTABLETY A PRÁŠEK DO MYČKY
Jsou bezfosfátové a někdy je lepší dát menší dávku než větší. Někdy se můžou vyskytnout problémy- v prvním případě je potřeba nastavit tvrdost vody na myčce a nebo snížit dávkování.
Před použitím čistících prostředků je potřeba myčku vyčistit čističem na myčky.UNIVERZÁL
Další skvělí pomocník, který by neměl doma chybět!
Použití úplně na všechno. Od oken až po podlahu. Používají ho i v autodílnách na špinavé ruce( 450ml vody- 50 ml univerzálu)
Můžete ho použít na jakékoliv podlahy jen doporučuji dát méně prostředku než je napsáno v návodu. Hodně pění. Má skvělou odmašťovací schopnost a vyjde na pouhých 11,2 a to je bezkonkurenční cena!
Používá se i na plovoucí podlahu a levandulový je výborný do potravinářských prostor odpuzuje hmyz. Je výborný na celkový úklid domácnosti.
1l = 10litrů
Z jednoho litru uděláme 20x 500ml 500ml = 11,20 kčČISTIČ KUCHYNÍ
Používám na vše v kuchyni kromě trouby. Výborně odstraňuje mastnotu i tu zažranou. Tam je potřeba déle nechat působit a nebo méně naředit.používám jej i na sklokeramickou desku, na mikrovlnku a dokonce i na lednici. Na sporák nastříkám, umyji nádobí a pak sporák jen setřu a vyleštím suchou utěrkou.
Na odolnější mastnotu nechte působit déle klidně celou noc. Pokud ani pak mastnota nejde odstranit je tu čistící krém na jakýkoliv povrch.
4x500ml 500ml= 39,-kčČISTIČ NA TROUBY A GRILY
JE PERFEKTNÍ!!!! Nahřejete troubu na 30°C , ale jde to i bez zahřátí, nastříkáte a necháte nejméně půl hodiny působit můžete i déle třeba přes noc. Potom setřít a vymýt teplou vodou s octem. Na tomto výrobku je skvělé také to že můžete hned péct bez toho aby jste museli troubu vypékat a není nikde zápach po čistícím prostředku.
Vyčistíte takto i spodky pánviček a nebo kastrolů.
Doporučuje se i do restaurací.
Tam kde se čistí trouba jednou za rok je potřeba použít několikrát po sobě!ČISTIČ BRÝLÍ
Zanechává na brýlích ochranou vrstvu takže se tak nepoškrábou a jsou odmlžené do vteřiny!


ČISTÍCÍ KRÉM
Použití na všechny povrchy. Je jemný nepoškrábe povrch.
ČISTIČ NEREZ POVRCHŮ
Použít jen na nerez!
Nejdříve vyzkoušet na místě které není vidět,aby jste věděli že je to opravdu nerez a nemá nějakou povrchovou úpravu!
Pokud do druhého dne nic na materiálu neudělá můžete ho použít!RYCHLOROZPOUŠTĚČ VODNÍHO KAMENE
Výborný na vodní kámen c rychlovazných konvicích, a nemusí se ani převářet.nezanechává zápach z čistících prostředků.
Necháte působit(klidně i přez noc) a pak jen vypláchnete vodou. Já ho používám na vodní kámen třeba na nerez dřezu, který se vytvoří po umívání nádobí, nebo na hrnce kde se vaří voda na prázdno(vajíčka, napařování) a ještě je super na baterie v koupelně krásně se pak lesknou! Stačí nastříkat a za minutku setřít vlhkým hadrem!
Naředit 1:5 ( jeden díl přípravku a pět dílů vody)ČISTIČ POVRCHŮ SPOTŘEBNÍ ELEKTRONIKY
Doporučuji na ploché obrazovky a monitory, tam kde se nesmí používat přípravky s alkoholem.čistit můžete počítač jak monitor tak klávesnici nebo myš.
Dodržujte návod!ODSTRAŇOVAČ SAMOLEPEK
Odstraní veškeré lepidlo po samolepkách nebo lepících páskách.odstraní papírové štítky
Pokud budete používat na materiál který je ze dřeva nejdříve vyzkoušet na místě kde není moc vidět. Může reagovat na lak a barvu.
Přímo na samolepky a choulostivý materiál je doporučován neředěný univerzál. Naneste a nechte chvíli působit a pak setřete.ČISTIČ KRBOVÝCH VLOŽEK
Doporučuji nastříkat a nechat působit alespoň půl hodiny( podle zašpinění) a potom setřete.
Krásně voní!


ČISTIČ PLASTŮ
Doporučuji, vyčistí i zažranou špínu jen nepoužívat v místnosti protože smrdí!ODSTRAŇOVAČ CEMENTOVÝCH A VÁPENATÝCH POVRCHŮ
Doporučuji po malování nebo po stavebních úpravách v domě. Použít můžete i na okna. Jen je potřeba odstranit velké nečistoty (malta, omítka a podobně)
U tohoto prostředku stačí použít menší dávku než je uváděna!
4x500ml 500ml = 46,- kčČISTIČ OKEN A ZRCADEL
Na zrcadla a sklo použijte podle návodu.na okna přípravek neleštím. Nastříkám rozetřu houbičkou a pak jen stáhnu stěrkou. Suchým hadrem přejedu okraje oken a hotovo!
Můžete čistič používat i na rám oken.
Nemusíte tahat kýble s vodou. Namíchaná půllitrovka vydrží dlouho a přípravek je nepěnivý takže odpadá problém s pěnou jako u jiných prostředků.
4x500ml 500ml = 35,- kčINPRAGNACE NA SKLO A ZRCADLA
Přípravek není úplně proti zamlžení, ale odmlží rychleji než jiné přípravky.
Dodržujte postup na výrobku!ČISTIČ KOUPELEN
Odstraní slabí vodní kámen a nečistoty. Je dobré nechat ho působit a pak jen setřít.klidně nastříkejte a jděte dělat jinou práci a pak jen setřete a je čisto! Je výborný na obklady v koupelně, jsou krásně lesklé a voda se na nich nedrží a krásně steče.
4x500ml 500ml = 43,- kčSPECIÁLNÍ PROTISKLUZOVÁ LEŠTĚNKA
Je vhodná hlavně tam kde jsou děti a domácí mazlíčci. Jednak po nanesení tolik neklouže
A navíc zanechává ochranný film takže se tolik nepoškrábe. Je vhodný takřka na jakoukoliv podlahu.ČISTIČ HYDROMASÁŽNÍCH VAN
Nemusíte používat jen na masážní vany. Odstraňuje vodní kámen takže jde použít kdekoliv kde se oběví!


SUPER GEL NA REZ A VODNÍ KÁMEN
Skvělí pomocník! Jednak nesmrdí jako některé čističe z obchodu, ale navíc není agresivní na ruce( obsahuje kyselinu jablečnou) a odstraní větší nános vodního kamene. Jen jedno upozornění! Nesmí se používat na akrilátový materiál!!!!!ČISTIČ PRAČKY
Doporučuji použit než začnete s pracími výrobky eurona! I když prací prostředky používat nebudete pračku by jste měli čistit každý třetí měsíc!
Má český patent a byl testován i v lázních s termálními prameny kde bezkonkurenčně uspěl!
I když čistíte pračku octem( který odstraní jen vodní kámen) stále vám v pračce zůstávají zbytky z pracího prášku a aviváží, které vám pračku zanáší a nepouštějí vůni z aviváže do prádla a prací prášek nepere tak jak má!
Na vyčištění nádržky na prášek a na aviváž použijte horkou vodu (nejlépe skoro vařící)
A lžíci čističe. Nalijte do nádobky a nechte působit. Zbytek čističe vysypte do bubnu a pračku zapněte a nechte projet celým programem.
PROSTŘEDEK NA ČIŠTĚNÍ ODPADŮ
Je to první pomoc když se ucpává odpad nebo zapáchá( jen je potřeba použít častěji!)
Výborně rozpustí vlasy a chlupy od zvířecích mazlíčků.
Dodržujte návod na použití!BIOLOGICKÝ ČISTIČ ODPADŮ
Doporučuji jako prevenci (častěji používat). Po několika použití poznáte že přestává zapáchat septik.


WC GEL
Dlouho vydrží a krásně voní! Jen je potřeba dodržet několik věcí co zákazníci často nedodrží! Košíček doplnit až je úplně prázdný, nikdy nedoplňovat když tam ještě něco zbývá. On se totiž s tím předchozím gelem nespojí, protože tam zůstala voda a ten doplněný je pak během dvou dnů pryč. Je dobré z prázdného košíčku vytřepat vodu, doplnit gel asi do třičtvrtě nebo stačí do poloviny a hned nesplachovat. Naplněný výdrží i déle jak měsíc.


WC ČISTIČ
Jednak krásně voní(žádný chlór) a po několikaterém použití odstraní i silný vodní kámen a rez na WC. Někdo tím čistí znečistěné vázy a obaly od květináčů, ale já to ještě nezkoušela.
Čistič doporučuji já jsem sním spokojená hlavně proto že není cítit chlórem( který je pro zvířata a děti škodliví protože se drží u země)

VŮNĚ NA WC
Višeň – vhodná tam kde jsou hlavně děti a nebo pro ty co mají rádi sladké a silné vůně. Vhodný je hlavně tam kde je WC společně s koupelnou.
Kiwi limete – také silná vůně, ale už ne tak sladká. Voní po citrusech.
Moonlight a Sunlight – jsou jemné vůně vhodné hlavně tam kde je malé WC a nebo pro ty co dávají přednost jemnější vůni.
Eukalypt – nedoporučuji je silně cítit mentolem.


DISKRÉTNÍ ČISTIČ WC SEDÁTEK
Doporučuji kamkoliv na cesty( na dovolenou, do nemocnice, na nákupy) hodí se vždy a v kabelce moc místa nezabere!

UNIVERZÁLNÍ ANTIBAKTERIÁLNÍ PROSTŘEDEK
Doporučuji hlavně tam kde jsou děti a zvířátka. Má dezinfekční účinky. Nastříkáte tam kde se vyskytla nehoda(loužička a podobné nehody) a setřete do sucha. Lze použít na WC, v koupelně, v kuchyni, při čištění lednice , odpadkových košů a na všechny omyvatelné plochy. Doporučuji!
POHLCOVAČ PACHŮ DO LEDNIČKY
Výborný! Dávejte ho do lednice tak aby se neopíral o stěny a nedávat do dvířek ledničky.
A nedivte se že pytlík po nějaké době nevoní! Pohltí pachy a ty zanechává uvnitř a nepouští je dál. Pokud jej vytáhnete z ledničky už znova nepoužívat znehodnotí se!
Vydrží tři měsíce.
Jo a je potřeba vytáhnout ho z ochranné fólie!


RŮZNÉ SPECIÁLNÍ ČISTIČE NA POHLAHY
Zanechávají na podlaze ochranný povlak. I tady je lepší dávat menší dávky než se píšou na výrobku!


ČISTÍCÍ A PEČUJÍCÍ PROSTŘEDEK NA MRAMOROVÉ A ALABASTROVÉ PODLAHY
Použití na úklid a údržbu pomníků! Přeleští zašlý mramor.


TEKUTÉ MÝDLO
Odstraní z rukou mastnotu a šmír. Dává se jen malé množství asi jako hrášek, takže nemusíte pumpičku mačkat až na doraz. Dlouho voní a o ruky pečuje( zvláčňuje). Dá se použít i jako sprcháč.
Jsou vhodné jako dárek nebo pozornost.


SPREJ PROTI MOLŮM.
Nedoporučuji tam kde jsou potraviny je parfémovaný. Moly nezabije jen odpudí!


ODMRAZOVAČ LEDNIČKY A MRAŽÁKU
Doporučuji hlavně v létě. Podle síly námrazy rozmrazí do 15 minut. Navíc obsahuje antibakteriální složku takže lednici i vydezinfikuje.


AIR AROMATIKUM
Krásně voní, dá se použít jako vůně na prádlo nebo nastříkat do bot.


ČISTIČ PRYŽOVÝCH ČÁSTÍ PRAČKY
Doporučuji hlavně pro pračky s bočním plněním.


PARFÉM DO VYSAVAČE
Nasypat na podlahu a vysát. Dokud se nevymění pytlík vůně bude stále vonět. Je výborné nasypat do látkového pytlíku nebo silonky a dát do skříně nebo na teplé místo, nejlépe zavěsit zezadu radiátoru.


ŠAMPÓN NA RUČNÍ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ
Doporučuji na sedačku, do auta na koberečky nebo na menší koberce v domě.
Je lepší udělat houbičkou pěnu a nechat uschnout. Pak jen vysát. Krásně voní.


LEŠTĚNKA NA KAROSÉRIE
Krásně voní, podle doporučení je jednoduší nanášet na mokré a umyté auto a pak opláchnout. Až je auto suché přeleštit hadrem. Já osobně postupovala podle návodu a auto bylo krásně lesklé, ale dalo víc práce.


ČISTÍCÍ PROSTŘEDEK NA INTERIÉRY AUT
Určitě doporučuji, nejen že čistí, ale plasty a palubovku ošetřuje.
Dodržujte návod.


ODSTRAŇOVAČ HMYZU
Doporučuji! Jen se držte návodu.


AUTOŠAMPÓN
Doporučuji dát menší množství než je v návodu a hlavně nepoužívat na slunci. Šampón hned opláchněte a nenechte zaschnout jinak by jste měli na autě šmouhy.
DÁLE DOPORUČUJI ŘADU PROFESIONÁL. ODZKOUŠELA JSEM ŠAMPÓN NA LUPY A JE OPRAVDU PERFEKTNÍ.NEODEBRALA JSEM ANI ČTVRT ŠAMPÓNU A PROBLÉM S LUPY BYL VYŘEŠEN. NAVÍC STAČÍ MALÉ DÁVKOVÁNÍ.


KE KONCENTRÁTŮM DOPORUČUJI LAHVIČKY S ROZPRAŠOVAČEM. JE TAM VYZNAČENO DÁVKOVÁNÍ. A JEŠTĚ JEDNO UPOZORNĚNÍ! NEJDŘÍVE VODA A PAK PŘÍPRAVEK!


TO JE ZATÍM VŠE A DOUFÁM ŽE TO BUDE PRO VÁS UŽITEČNÉ!
KDYBY JSTE MĚLI S ČÍMKOLIV PROBLÉ TAK MĚ KONTAKTUJTE A PROBLÉM SE HNED VYŘEŠÍ!


PROSÍM ČTĚTE NÁVODY U PŘÍPRAVKŮ A PŘEČTĚTE SI RADY V KATALOGU